Arganový olej - Časté otázky | Marocké zlato

Odpovědi na otázky,
které nám často pokládáte

Arganový olej – marocké
zlato

Proč je arganový olej elixírem mládí?

Účinky arganového oleje na pokožku a její deriváty musíte vyzkoušet na vlastní kůži. Olej dodává pokožce pružnost a hydratuje ji, reguluje vrásky, chrání ji před poškozením a regeneruje. Je výborným pomocníkem v boji proti stárnutím či nepříznivým účinkům nadměrného slunění a vzniku vrásek.

Také pomáhá bojovat proti projevům akné. Má blahodárný vliv na vlasy. Účinně zabraňuje jejich třepení, lámání a navrací jim lesk a sílu po poškození. Posílí také vaše nehty.

Navíc je arganový olej vhodný i pro těhotné ženy, těm pomáhá s tvorbu elastinu a kolagenu a tak zabrání tvorbě nepříjemných a nevzhledných strií.

Jak je arganový olej prospěšný pro zdraví?

Arganový olej je zdrojem vitamínů A, D, E, F, nenasycených mastných kyselin omega 3 a 6 a fytosterolů. Rovněž obsahuje kyselinu linolovou, flavonoidy a v neposlední řadě také karotenoidy. Má vysoký podíl skvalenu a tokoferolů, které podporují imunitní systém a díky antioxidačním účinkům ničí volné radikály. Pro srovnání – svými antioxidačními a ochrannými účinky převyšuje olivový olej 80krát.

V potravinářství zlepšuje regeneraci buněk, pomáhá proti infekcím a nachlazení, zmírňuje záněty, stimuluje krevní oběh, snižuje hladinu cholesterolu, riziko kardiovaskulárních chorob a také snižuje riziko vzniku některých druhů rakoviny.

Seznamte se se všemi možnostmi použití arganového oleje v našem článku.

Z čeho se arganový olej vyrábí?

Arganový olej se vyrábí za studena lisováním semen plodů stromu argánie trnité (Argania spinosa), které rostou pouze v jihozápadním Maroku a díky své jedinečnosti se dostaly pod ochranu UNESCO.

Semena argánie trnité jsou ukryta v měkkém pouzdře a tvrdé skořápce. Strom se dožívá až 200 let, ale plodit začíná až po 15 letech. To významně ovlivňuje produkci arganového oleje a navyšuje jeho cenu.

Jeden litr oleje se získává z přibližně 30 kg semen, což odpovídá produkci 4 – 5 stromů.

Jak mluví o arganovém oleji v zahraničí?

“Je to kvalitní lehce vstřebatelný olej, který se skvěle mísí s kosmetickými přípravky  a má dobrou estetiku”
Zoe D. Draelos, profesorka dermatologie na Duke University School of Medicine v Durhamu (USA)

“AO neprochází skrz povrch kůže. Prostě se v ní usadí”
MUDr. Lisa Donofrio, profesorka katedry dermatologie, Yale University School of Medicine (USA)

„Čistý arganový olej je extrémně bohatý na vitamín E, kterého obsahuje dva až třikrát více než olivový olej a polyfenoly, jenž jsou známy jako antioxidanty, které neutralizují volné radikály. Navíc působí protizánětlivě, zvyšuje hydrataci pokožky a je lehce vstřebatelný. Je to jednoduchá přírodní ingredience, která opravdu zpomaluje stárnutí.”
Katharine L’Heureux, zakladatelka kosmetické luxusní značky Kahina Giving Beauty.

Doprava výrobků

Kolik mě bude stát doprava?

Cena dopravy se odvíjí od způsobu, jakým se rozhodnete zboží uhradit.

Od 67 Kč – při převodu peněz na účet nebo platby kartou. Zboží je odesíláno po připsání peněz, nebo potvrzení o úhradě.

Od 103 Kč – při zaslání na dobírku. Nejčastější způsob odběru, kdy hradíte až v okamžiku, kdy dopravní služba doručí balíček. 

Jak rychle mi zboží doručíte?

Zboží se snažíme doručit co nejrychleji. Obvykle objednávku expedujeme nejpozději do druhého pracovního dne od úhrady. Pokud nenastanou nějaké komplikace u dopravce, tak následující den máte balíček doma.

Vrácení zboží

Mohu nevhodně koupené zboží vrátit?

Samozřejmě. Všichni občas koupíme něco, co nám nakonec nevyhovuje. Pokud se to stane, bez problémů nám nepoužité a nerozbalené zboží odešlete v průběhu 14 dnů zpět na kontaktní adresu a my vám odešleme peníze na vámi uvedený účet.

Postup vrácení zboží
Napište nám na náš kontaktní e-mail, že nám chcete zboží vrátit. Uveďte číslo objednávky, ve které jste zboží objednali, vaše telefonní číslo a také číslo účtu, na který vám máme zaslat zpět peníze. Pak zboží zabalte a odešlete na kontaktní adresu.

Kontaktní adresa
Rostislav Krpec
Loděnice 126
747 74 Neplachovice

Důležité upozornění
Zboží nezasílejte na dobírku, ale jako běžný balíček. Peníze vám budou zaslány následující den po doručení.

Nenašli jste odpověď ? Napište nám!

Pokud máte jakoukoliv otázku, odpovíme vám. Napište na email info@marockezlato.cz, nebo volejte +420 724 869 403

022032